- islom moliyasi, an'anaviy banklar, islom bank ishi, foizlar
Ushbu maqola O'zbekiston bank tizimiga islomiy moliya tamoyillarini joriy etish imkoniyatlari va muammolari haqida nazariy ma’lumotlar beriladi va amaliy jihatlari ochib berilib, muammoning yechimi bo’yicha takliflar keltiriladi.
Таирова, М. М. (2018). Оптимизация инфраструктуры туризма в Бухаре. Вопросы науки и образования, (15 (27)), 48-50.
Kadirovna, S. N. (2024). Importance of Foreign Experience for Uzbekistan in the Transition to a Green Economy. EUROPEAN JOURNAL OF BUSINESS STARTUPS AND OPEN SOCIETY, 4(4), 48-51.
Junaydulloyevich, A. A., & Abdullaevna, K. Z. (2021). Features of application of digital economy in business. Вестник науки и образования, (9-3 (112)), 29-31.
Furqatovna, O. N., Niyozovna, N. I., & Nutfulloyevna, A. H. (2022). Approaches aimed at ensuring a high quality of education in the training of economists. Journal of Ethics and Diversity in International Communication, 2(3), 78-83.
Niyozova, I. (2021). Mechanism Of Implementation Of Mandatory Health Insurance In Uzbekistan Under Conditions Of Increasing Integration Processes. Центр Научных Публикаций (Buxdu. Uz), 7(7).
Axmedov, A., & Yunusov, D. (2020). O'zbekistonda moliya bozorining rivojlanishi va bank tizimining transformatsiyasi. Xalqaro moliyaviy tadqiqotlar jurnali, 11(4), 265-272.
Kariyeva, D., & Yuldasheva, F. (2019). O'zbekistonda islom bank ishi va moliyasining rivojlanishi. Yevropa islomiy moliya jurnali, 11(1), 1-12.
Alimov, R. (2018). O‘zbekistonda islom bankining muammolari va istiqbollari. Islom iqtisodiyoti, bank ishi va moliyasi jurnali, 14(3), 56-68.